İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü
19 Haziran 2024

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü

İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği maydanoz limon kürü, yağ yakıcı özelliklerinin yanı sıra sağlık açısından da birçok fayda sunar. Bu kür hakkında bilgi edinmemi sağlayan kişi yine kuzenim oldu. Kuzenim, maydanoz ve limon kürünün yararlarını anlatmaya başladığında, maydanozun faydalarını yıllardır duymama rağmen, araştırmacı yanım harekete geçti ve internette geniş kapsamlı bir araştırma yaparak bu makaleyi hazırladım. Şimdi bu kürün yararlarına birlikte bakalım. Özellikle Ramazan'da mükemmel bir detoks olacak ve mutlaka menümde yer alacak.

Maydanoz Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

İbrahim Saraçoğlu'nun maydanoz hakkında belirttiği önemli bir husus var. Maydanozu alırken oldukça dikkatli olmalısınız. Bazı maydanozlar iri yapraklı olur ve bizler iri yaprakları görünce taze ve yararlı olduğunu düşünürüz. Ancak İbrahim Saraçoğlu, iri yapraklı maydanozların hormon içerdiğini ve size hiçbir yarar sağlamayacağını belirtiyor.

Hazırladığınız kürlerden ve tükettiğiniz maydanozlardan yarar görmek istiyorsanız bu duruma dikkat etmeniz gerekiyor. Bu sebepten dolayı maydanoz alırken ince yapraklı olmasına özen gösterin. Hatta maydanozunuzu kendiniz saksılarda bile yetiştirebilirsiniz. Bu önemli hususa değindikten sonra, şimdi kürümüzü nasıl hazırlayacağımıza ve tüketeceğimize bir göz atalım.

Maydanoz Limon Kürünün Hazırlanışı

Yağ yakıcı maydanoz limon kürü için ihtiyacınız olan malzemeler:

- 15-16 sap hormonsuz maydanoz

- 1 adet limonun suyu

- 1 bardak su (1 bardaktan biraz az olabilir, limon suyu ile bardağı tamamlayabilirsiniz)

Yapılışı: Saplı maydanozları, limon suyunu ve klorsuz suyu blenderdan geçirin. Oluşan yeşil suyu sabahları aç karnına kahvaltıdan 10-15 dakika önce tüketin. 15 gün boyunca uyguladıktan sonra 3-4 gün ara verip yeniden 15 günlük bir kür daha uygulayın. Beş ya da altı ay sonra durumunuza göre bu kürü aynı şekilde tekrar yapabilirsiniz.

Maydanoz Limon Kürünün Faydaları

Maydanoz ve limon kürü iştahınızı kapatır ve yağları yakar. İbrahim Saraçoğlu'nun denenmiş yağ yakan maydanoz limon kürü, yağ yakıcı özelliğinin yanı sıra Hepatit B ve C hastalarının tükettikleri ilaçların karaciğerde yağlanmaya sebep olmasını önler. Bu ilaçları tüketenler için de harika bir destekleyicidir. Herkesin uygulayabileceği bu karışımı yalnızca tansiyon problemi bulunanlar uygulayamaz. Maydanozun içerdiği tansiyon düşürücü özellik nedeniyle tansiyon problemi bulunanlar kesinlikle bu karışımı tüketmemelidir.

Ayrıca deri altında yağlanma bulunuyorsa bu kürü uygulayarak bu yağlanmayı yok edebilirsiniz. Ciltte parlaklık oluşturur ve daha genç görünmenizi sağlar. Hem zayıflamak hem de genç ve sağlıklı bir şekilde daha kaliteli bir yaşam sürdürmek isterseniz bu kürü mutlaka yapmalısınız. Maliyetsiz ve evinizdeki malzemelerle kolayca hazırlayabileceğiniz bu kürü sabahları içmelisiniz. Geçirdiğiniz herhangi bir rahatsızlığın ardından kendinizi hala yorgun hissediyorsanız, maydanoz kürü bu konuda size yardımcı olacaktır.

Maydanoz Kürünü Kimler Dikkatli Kullanmalı?

Düşük tansiyon (Hipotansiyon) şikâyetiniz bulunuyorsa maydanoz kürünü dikkatli bir şekilde yapmanızı tavsiye ederim. Çünkü maydanoz kürü tansiyon düşmesine sebep olabilmektedir. Ülkemizde maydanoz fazla tüketilen bir bitkidir. Bazı kişiler yeşillik olarak maydanozu bol miktarda yerler. Maydanozda bulunan apiol maddesi her ne kadar uçucu özelliği olan bir yağ ise de kalsiyumun emilmesini engelleyici (Kalsiyum antagonist) özelliği de oldukça güçlüdür. Bu sebeple kalsiyum eksikliği sorunu ve osteoporoz rahatsızlığı bulunanların maydanozu ölçülü bir şekilde yemeleri gerekir. Hamileliğin ilk üç ayında maydanoz yenirken ölçülü olmak gerekir.

Sonuç

İbrahim Saraçoğlu'nun önerdiği maydanoz limon kürü, sağlıklı yaşam ve kilo verme sürecinde önemli bir yardımcıdır. Ancak bu kürü uygularken dikkat edilmesi gereken hususları göz ardı etmemek önemlidir. Sağlıklı ve dengeli bir yaşam için bu tür doğal kürleri bilinçli bir şekilde kullanmak, vücudunuzun ihtiyaçlarına uygun hareket etmek gereklidir.

İbrahim Saraçoğlu Maydanoz Limon Kürü Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Limon Yağı Zayıflatırmı

Limon Yağı Zayıflatırmı

Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonun Faydaları Nelerdir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Limon Sivilce Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Sivilce Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

İshale Ne İyi Gelir Kahve Limon?

İshale Ne İyi Gelir Kahve Limon?

Limon Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Çayı Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Evde Limon Ağacı Yetiştirmek

Evde Limon Ağacı Yetiştirmek

Gebelikte Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Gebelikte Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Güncel

Limon Tüyleri Azaltır mı?

Limon Tüyleri Azaltır mı?

Güncel

Limon Şekeri Düşürürmü?

Limon Şekeri Düşürürmü?

Güncel

Göbek Eriten Limon Kürü

Göbek Eriten Limon Kürü

Limon ile Saç Açma Yolları

Limon ile Saç Açma Yolları

Limon Soslu Kek Tarifi ve Malzemeleri

Limon Soslu Kek Tarifi ve Malzemeleri

Limonlu Melisa Çayı Kullanımı

Limonlu Melisa Çayı Kullanımı