Ahmet Maranki Limon Sarımsak Kürü
22 Temmuz 2024

Ahmet Maranki Limon Sarımsak Kürü


Ahmet Maranki'nin önerdiği limon sarımsak kürü, birçok sağlık problemine karşı etkili bir yöntemdir. Bu kür, özellikle damarlarla ilgili sorunlar, anjiyo gibi cerrahi işlemler geçirmiş kişilerde ve yüksek tansiyon sorunlarında etkili bir tedavi olarak bilinir. Limon ve sarımsak kombinasyonu, tıkalı damarları açarak damarlarda oluşabilecek iltihabı engelleyici bir etki yaratır. Ayrıca böbrek ve safra kesesinde oluşan taşların erimesine yardımcı olur. İdrar söktürücü etkisi ile vücutta toplanan ödemin dışarı atılmasını kolaylaştırır. Kireçlenme ve romatizma gibi sağlık sorunları olan kişiler de bu kürden fayda sağlayabilir.

Ahmet Maranki Limon Sarımsak Kürü Nasıl Yapılır?

Malzemeler

  • Yarım kilo sarımsak
  • 1 kilo limon
  • 1,5 litre su

Hazırlanışı

Ahmet Maranki limon sarımsak kürünün hazırlanacağı ortamın güneş almayan ve karanlık bir yer olması gerekir. Limonun ışıkla temas etmesi, etkilerini ortadan kaldırabilir. Sarımsakların kabukları soyularak yıkanmadan blenderdan geçirilir. Blenderdan geçirilen sarımsaklar, koyu renkli bir kavanoza alınır. Üzerine 1,5 litre su ve sıkılmış limonlar eklenir. Limonların çekirdekleri karışıma dahil edilmemelidir. Limon, sarımsak ve su ile birleşen kür yaklaşık 2 litre kadar olur. Kavanozun kapağı sıkıca kapatılır ve kavanoz koyu renkli bir poşete alınır. Karışım iyice çalkalandıktan sonra serin bir yerde muhafaza edilir. 25 gün boyunca karışım her gün çalkalanır. 25 gün bekleme süresi tamamlandıktan sonra kür hazır olacaktır.

Ahmet Maranki Limon Sarımsak Kürü Kullanımı

25 günlük bir süre geçtikten sonra kür, sabahları kahvaltıdan 30 dakika önce 1 çay bardağı olacak şekilde içilmeye başlanır. Kür, çay bardağına boşaltılmadan önce mutlaka çalkalanmalıdır. Kür yeteri kadar çay bardağına alındıktan sonra kavanozun ağzı yine sıkıca kapatılarak kaldırılmalıdır. Kür, 25 gün süreyle her gün aynı saatte içilmelidir. 25 gün tamamlandıktan sonra 10 gün ara verilmeli ve uygulamaya aynı şekilde tekrar başlanmalıdır. Yılda 2 defadan fazla tekrarlanmamalıdır.

Uyarı

Ahmet Maranki limon sarımsak kürü, bazı ilaçlarla etkileşim yaratabilir. Tansiyon düşürücü etkisi olan bu kür, mutlaka doktor bilgisi ile kullanılmaya başlanmalıdır.

Ahmet Maranki Limon Sarımsak Kürünün Faydaları Nelerdir?

  • Vücudu zararlı maddelerden arındırır.
  • Kan damarlarına esneklik kazandırarak damarların tıkanmasını önler.
  • Yüksek kolesterole karşı iyi gelir.
  • Kalp krizi ve inme riskini azaltır.
  • Vücuda gençlik katar ve kanser hastalıklarına karşı koruyucu etki yaratır.

Ekstra Bilgiler

Limon ve sarımsak, antioksidan özellikleri ile bilinir ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Sarımsak, allicin adı verilen bir bileşik içerir ve bu bileşik antibakteriyel, antiviral ve antifungal özelliklere sahiptir. Limon ise C vitamini açısından zengindir ve vücudun bağışıklık sistemini destekler. Bu kombinasyon, genel sağlık durumu üzerinde olumlu etkiler yaratır ve vücudun hastalıklara karşı direncini artırır.

Sizden Gelen Sorular / Yorumlar

İlk soruyu siz sormak istermisiniz?

Soru Sor / Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Limon Şekeri Düşürürmü?

Limon Şekeri Düşürürmü?

Limon Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Limon Turşusu Tarifi ve Malzemeleri

Damar Tıkanıklığına Sarımsak Limon

Damar Tıkanıklığına Sarımsak Limon

Limonun Yararları ve Kullanımı

Limonun Yararları ve Kullanımı

Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonun Faydaları Nelerdir?

Limonda Şeker Var mı?

Limonda Şeker Var mı?

Limon Soslu Kek Tarifi ve Malzemeleri

Limon Soslu Kek Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Yoğurt Limon Pul Biber Tarifi ve Malzemeleri

Yoğurt Limon Pul Biber Tarifi ve Malzemeleri

Limon Zayıflatır mı?

Limon Zayıflatır mı?

Limon Yüzü Beyazlatır mı?

Limon Yüzü Beyazlatır mı?