Kahve Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024

Kahve Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Kahve limon, halk arasında ishale iyi geldiği söylenmektedir. Kişiler arasında geçmişten gelen deneyimleri sayesinde kahve limon karışımı ishale iyi geldiği anlaşılmıştır. Özellikle de yaz aylarında sıcağında etkisinden dolayı vücudunuzdaki sıvı ve tuz kaybı hızlanır, kısa süreli ishaller de görülür. Aynı zamanda tükettiğiniz gıdalara dikkat etmediğiniz takdirde ishal vakaları meydana gelir. Tüketilen gıdaların temiz ve hijyenik olmaması durumunda, aşırı yağlı yiyecekler tüketilmesi halinde ishale sebep olur. İshal en genel anlamda sürekli sıvı ve tuz kaybı ve parazit, bakteri türemesiyle meydana gelmektedir. İshale kahve limon karışımından elde edilen küçük çaplı bir kür oldukça iyi gelmektedir. Fakat hazır satılan kahvelerden kullanmak fayda sağlamaz. Dövülmüş Türk kahvesi ya da toz halinde olan doğal kahve olmak şartıyla küçük bir çay kaşığı ya da kişinin bünyesine göre 1 tatlı kaşığı kahveye 5-6 damla limon damlatılır ve ardından bu kuru kahve limon karışımını çok çiğnememek kaydıyla yenilir. Kimi insanlarda tek tatlı kaşığı limon kahve kürü hemen etkisini gösterir ishali birkaç saat içerisinde keser. Fakat bazı kişilerin bünyesi zayıf olmaktadır, o halde bu kürü birkaç gün günde birkaç kez uygulayarak devam etmelisiniz. Bu kürü kimi insanlar kullanamaz. Fakat ishal için en etkili yöntemlerden biri olmaktadır. Fakat bu kürü uygularken dikkatli olmanızda da fayda olacaktır. Kimi insanların kahveye alerjisi olur, direk kahve tüketimi olacağından dolayı ani olarak gelişen alerji vakaları ortaya çıkabilir. Kullanılan kahvenin ya da limonun uzun süreli saklanmadığına emin olmanız gerekir. İshalden kurtulacağım derken ishali tetikleyici bir etki ortaya koyulmamalıdır. Bu kürden sonra çok az miktarda su içilir. Kahve limon kürü bağırsaklarda sıvı halde bulunan dışkıyı hızlı etki ederek katılaşmasına yardımcı olur. İshal döneminde kahve tüketilmesi pek doğru olmaz fakat bu şekilde küçük kürlerin ishale çok faydası olacaktır. Bazı insanlara en ufak bir etkisi de olmaz. İshal için kesin çözümdür diyemeyiz.

Kahve limon karışımı zamanında ve dozunda kullanıldığı vakit anında etkisini gösteren ve vücudu düzenleyen ender olarak bilinen eski karışımlardan biri olmaktadır. Genel olarak ishale, hazımsızlığa, sindirim sistemi problemlerine ve alkol aldıktan sonra kullanımında fayda sağlar.
 • İshal Oluşumunda Kahve Limon: Devam eden ve vücudun direncini düşüren ishal sonrasında kullanımı çok önemlidir. Bir çorba kaşığı Türk kahvesi üzerine 5-6 damla limon sıkılarak tüketilmesi önerilmektedir. Vücudun direncini artırdığından dolayı yoğun lif sayesinde vücudu koruduğu görülür.
 • Hazımsızlığa Kahve Limon: Midenin hazmedemediği besinler sonucunda midede meydana gelen yanma ve ekşime de mideyi düzenlediği ve midedeki asidi dengelediği görülmektedir.
 • Alkol Kullanımı Sonrası Kahve Limon: Alkolün vücutta oluşturduğu etkileri en az seviyeye indirmek amacıyla kullanılır. Alkol alınmasından 1 gün sonra akşamdan kalma halinin özellikle midede oluşturduğu etkiyi en aza indirmede kullanılmaktadır.
Kahve limon vücudun iç yapısını düzenleme haricinde vücudun dış yapısını da onarır ve düzeltir. Bunlardan bazıları ise;
 • Çatlakların Önlenmesinde Kahve Limon: Vücutta doğumdan sonra meydana gelen çatlakların azaltılmasında kullanılmaktadır. Bu karışım sürekli olarak kullanılmamaktadır, 2 gün uygulandıktan sonra 1 gün ara verilerek kullanılması önerilmektedir. 3 tatlı kaşığı Türk kahvesinin içerisine 1 adet limonu sıkarak 5 dakika karıştırın daha sonra masaj uygulayarak çatlamış yüzeylere sürün.
 • Sivilceler de Kahve Limon: Kahve limon sivilceleri azalttığı ve sivilce lekelerinin oluşmasını engellediği belirtilmektedir. 2 tatlı kaşığı Türk kahvesi ve 2 tatlı kaşığı limon suyunu karıştıralım. Bütün cilde sürelim beş, 10 dakika ciltte beklettikten sonra durulamak gerekir. Cilde her gün uygulanması önerilmez.

Kahve Limon Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Limon Çeşitleri ve Kullanımı

Limon Çeşitleri ve Kullanımı

Limonun Zararları Nelerdir?

Limonun Zararları Nelerdir?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Limon Cilde Faydaları ve Kullanımı

Limon Cilde Faydaları ve Kullanımı

Limon Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Kürü Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Tuzu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Tuzu Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Göbek Eriten Limon Kürü

Göbek Eriten Limon Kürü

Limon Yüzü Beyazlatır mı?

Limon Yüzü Beyazlatır mı?

Limon Tansiyonu Düşürürmü?

Limon Tansiyonu Düşürürmü?

Feridun Kunak Limon Sirkesi

Feridun Kunak Limon Sirkesi

İshale Ne İyi Gelir Kahve Limon?

İshale Ne İyi Gelir Kahve Limon?

Bal Limon Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Bal Limon Maskesi Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ilık Su Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Ilık Su Limon Kullanımı ve Faydaları Nelerdir?

Limon Çiçeği Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Limon Çiçeği Reçeli Tarifi ve Malzemeleri

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6